logo IQ BudovIQ budovy

+420 774 345 646

Žijte
s námi
jednodušeji

Život v chytrém domě je jednodušší. Jakoby jste měli komorníka, který dům ovládá přesně tak, jak byste si přáli, a šetří tak Váš čas. Dohlíží na bezpečnost všech v domě. Vy si můžete užívat vašich nejbližších v naprostém klidu. Pojďte se podívat…

jak se žije chytře
let zkušeností
dokončených
projektů
péče o každého zákazníka

Bydlete chytře

Zná vaše přání dříve, než je vyslovíte. Každý den provádí stovky drobných úkonů přinášejících pohodu a bezpečí - a ještě přitom stihne šetřit vaše peníze.
snídaně

Ráno

Váš digitální komorník pootevře žaluzie, aby vám zpříjemnil vstávání. Koupelna i kuchyně mají při vašem vstupu správnou teplotu a přivítají vás oblíbenou hudbou.

odložené brýle

Odchod do práce

Odchodovým tlačítkem nastavíte celý dům do režimu, kdy komorník zkontroluje otevřená okna, vypne nepotřebné spotřebiče, nastaví topení do úsporného režimu, zamkne dveře a aktivuje zabezpečení.

televizor

Příjemné odpoledne

Komorník dům nachystá ještě před příchodem. Včas nastaví oblíbenou teplotu a protože ví, že je obývací pokoj na západní straně, nakloní žaluzie tak, aby vás sluneční světlo nerušilo například při sledování televize.

garáž

Pošťák

Taky nemáte rádi výpravy pro odložené zásilky? Komorník je vždy doma. Když pošťák zazvoní, upozorní vás na to a umožní se s ním domluvit - třeba na tom, že zásilku nechá v garáži. Za vraty, která na dálku otevřete.

balónek

Návštěva

Čeká Vás příjemný večer s přáteli? Narozeninová oslava Vašich dětí? Jedním stiskem tlačítka nastavíte uvítací světelnou scénu nebo spustíte jemnou hudbu. Nebo třeba současně spustíte žaluzie, projektor a nový film, na který jste se těšili. Nebo...

večerní dům

Noční domácnost

Stiskem tlačítka u postele nastavíte noční režim. Komorník vypne světla, sníží teplotu v místnostech a zabezpečí vstupy. Pro pohyb v noci zařídí, aby se před Vámi rozsvěcela pouze tlumená světla.

ruka

Nezvaní hosté

I když nejste doma, je domácnost bedlivě střežena. Pokud je zjištěno narušení, budete díky senzorům hned přesně vědět, co se děje. Komorník zvládne reagovat i sám - spuštěním alarmu při narušení, vytáhnutím rolet při požáru, nebo odpojením vody při úniku.

tablet

Expert přes technologie

Nadšenci do nových technologií ví, kolik času stojí naučit se je ovládat. S komorníkem můžete takové starosti hodit za hlavu. S námi bude dům plnit každé vaše přání, aniž byste se museli stát programátorem domácí automatizace.

ovladače

Domácí rozpory

Představte si domácnost, ve které pradlena mluví jiným jazykem než pokojská, zahradník se nedomluví s kuchařkou, topič si dělá co chce a s každým komunikujete přes jiný dálkový ovladač. A teď si zkuste představit, že vše vyřešíte jedním stiskem tlačítka...

Bydlete jednoduše

Každý chceme žít pohodlně. Chceme, aby náš dům měl příjemnou teplotu, aby nás dokázal ochránit před nebezpečím a aby šetřil náš čas i peníze. V chytrém domě se žije jednodušeji, protože ovládá jednotlivé technologie za vás. Nemusíte hledat dálkové ovladače, nemusíte ovládat osvětlení přes čtyři tlačítka na stěně, nemusíte myslet na to, v jaké poloze by měly být žaluzie a kde by se dala ztlumit teplota.

Vyplatí se to?

tablet s aplikací

Říkali jste, že takhle můžu ušetřit?

Komorník každý den provede stovky úkonů, které šetří peníze. Všechny tyto úkony dohromady znamenají zhruba 30% - 50% úsporu za vytápění. K tomu si lze připočíst peníze uspořené za elektřinu (svícení) nebo třeba za vodu (zalévání). A to nemluvíme o tom, že systém dokáže zabránit i pohromám, jako je vytopení, nebo požár.

žaluzie stínící kaktusy

Dobře, ale co tedy vlastně dělá?

Podle využití místnosti reguluje teplotu nebo vypíná zbytečně zapnuté spotřebiče. Ví, jak má ovládat žaluzie, aby v létě pomáhal chlazení a v zimě topení - dokonce i podle pozice slunce v průběhu dne. O každou místnost se stará samostatně a dokáže rozlišit pracovní den od víkendu a normální přítomnost od dovolené.

postel

A nemohu si komorníka dělat sám?

Možná ano - ale nedělali byste nic jiného. Podle odhadů společnosti Loxone ušetří chytré bydlení čtyřčlenné rodině cca 50 000 úkonů ročně. A jak vám jistě potvrdí váš zaměstnavatel, váš čas je k nezaplacení. Nebuďte otrokem vlastního domu a jeho technologií, když mají sloužit ony vám.

Proč IQ Budovy s.r.o.

hlavní místnost vzorového domu

Protože naučit komorníka vše co je třeba je práce pro profesionála. A srdcaře. Děláme chytré domy let a děláme to, co nás baví. Za tu dobu jsme se hodně naučili - třeba to, že každý zákazník je jiný. Takže na začátku důkladně posloucháme a pak vám ukážeme možnosti, které fungují.

kuchyně vzorového domu

A když říkáme "ukážeme", tak to myslíme doslova. Máme pro vás v Brně dům, kam si můžete přijít všechno osahat. Vypínače, senzory, světla, vyzkoušet si ovládání přes aplikaci, zeptat se, na co potřebujete. Showhome je v Králově Poli, je dobře dostupný z dálnice i z MHD. Máme pro Vás možnost rezervovat si čas, kdy se vám budeme věnovat.

koupelna vzorového domu

Možná, že vám někdo nabídne nižší cenu. Nikdo vám ale nenabídne naše zkušenosti a kompletní servis, od prohlídky showhome, přes projekt, až po instalaci, předání a následnou péči.

Máme velké zkušenosti v řadě řídících systémů jako je Loxone, jsme KNX partner, realizujeme zabezpečení. Proto je naše řešení vždy přesně na míru tomu, co chcete.

Jednoduchá
cesta k chytrému
bydlení

Nezáleží na tom, jestli se chystáte stavět dům nebo rekonstruovat byt. Každý člověk je jedinečný a naším cílem je chytrá domácnost šitá na míru. Vám i vaší rodině.
11

Přijďte si ho osahat

showhome v Brně

Číst o chytrém bydlení a zažít ho na vlastní kůži je nesrovnatelné. Zaručujeme vám, že hodina v našem ukázkovém domě vám dá více, než týden procházení článků na internetu.

22

Probereme možnosti

řešení na míru

Sedneme si spolu a probereme, co bude váš komorník umět. Projdeme vaše očekávání a navrhneme na míru technické řešení.

33

Vypracujeme projekt

osobní péče našeho projektanta

Dobrý projekt je základ úspěchu. Zachycuje vaše sny a umožňuje jejich realizaci. Našim úkolem je zajistit harmonii mezi všemi technologiemi - od klimatizace po závlahu.

44

Instalace elektrozařízení
a programování

zhmotnění snu

Díky projektu bude každá součást na svém místě. Pak přejde novorozené chytré bydlení do péče programátorů, kteří ho naučí poznat všechna Vaše přání i potřeby.

55

Zůstáváme s vámi

připraveni pomoci

Tak, je to tady. Stěhujete se do nového domu! Po nějakém čase s vámi znovu probereme vaše přání a doladíme poslední detaily.

I v budoucnu vám ale budeme vždy k dispozici.

Kde nás najdete?