Volba elektrikáře!

Největší problém, který dnes doprovází realizaci inteligentních objektů, jsou elektro-montážní firmy a jednotliví živnostníci, kteří jsou například výborní ve svém oboru klasické elektroinstalace, ale nové technologie a trendy je již nezajímají, nebo se do nich nechtějí pouštět. Jsme toho názoru, že každý šikovný řemeslník je dobrý ve svém oboru a proto si je my - zákazníci objednáváme na práce, ať už se jedná o elektroinstalaci nebo třeba servis automobilu. Z tohoto úhlu se musíme dívat i na realizaci inteligentní elektroinstalace.

Často si zákazník z vlastní iniciativy nastuduje základní informace, jak tyto systémy fungují, co dokáží a jaké mají výhody. Idea se mu líbí a proto poptá ať už svého známého elektrikáře nebo na doporučení svých blízkých. Tam ale naráží na názor právě odborníka ve svém oboru - klasické elektroinstalace. Neznalost těchto systémů a nechuť učit se novým věcem nutí tyto "odborníky" negativně hodnotit takovou instalaci, i když s ní není seznámen a nutí zákazníkovi "klasiku", kterou však nepoptává. Hlavně u větších objektů může taková klasická instalace dopadnout jako na obrázku, který jsme pořídili v jednom domě, kde zákazník lituje svého rozhodnutí po nátlaku ze strany elektromontážní firmy.

Pokud bychom si vzali příklad z běžného života, tak si můžeme představit zákazníka který se příjde do restaurace dobře najíst. Kuchař mu to ale rozmlouvá - že vařit neumí, ať si dá párek v rohlíku - je to levnější a taky se nají. V tuto chvíli by jste se nerozmýšleli a šli do jiné restaurace.

Bohužel, jelikož zákazník elektroinstalaci nerozumí a vidí v pánovi v montérkách odborníka, začíná váhat zda je to dobrý nápad a jestli mu opravdu nestačí ten párek...

Na druhou stranu musíme říct, že situace se postupně zlepšuje a spolupráce s elektrikáři se začíná dařit. Většina námi realizovaných zakázek má své vlastní elektrikáře kteří se umí o dům postarat, ví jak funguje a je to dobře. Jak z hlediska dopravy, tak i pozdějšího servisu. Projdeme si spolu zapojení, jak systém bude fungovat a v koordinaci s elektrikáři úspěšně realizujeme inteligentní elektroinstalace. Výhodné je to pro obě strany, několik takto schopných elektrikářů s námi spolupracuje na dalších objektech a nakonec uznávají, že takto řešená elektroinstalace je pro ně jednodušší.

Ovšem skutečnost, že elektrikář umí realizovat inteligentní elektroinstalace ještě neznamená, že je to člověk schopný a pečlivý. Kontaktoval nás majitel nemovitosti s inteligentním řízením s tím, že není se systémem spokojen - je nespolehlivý a nefunguje tak, jak si představoval a jak mu dodavatel sliboval. Obrátil se na naši firmu, aby jsme dům přebrali do správy a opravili nefunkční části. Obrázek zapojení kabelů (vpravo) vypovídá v jakém stavu se objekt nacházel...

Takové zapojení je pro investora signálem, že něco není v pořádku.


Ušetření zlomku ceny při výběru dodavatele na úkor kvality se jednoduše nevyplatí.

 


Jak má správné zapojení vypadat a jak realizujeme můžete vidět na ukázkách níže.
Kontaktní údaje

email:

telefon: +420 774 345 646

CZ | SK