Inteligentní vůz

Tímto článkem bych Vám rád přiblížil podstatu inteligentní elektroinstalace a její pozici na dnešním trhu.

 

Nejlepším způsobem pro pochopení, kde vlastně vězí celé to "gró", je použít názorný příklad na věcech, které každý známe. Proto jsem vybral automobil a automobilový průmysl celkově. Těžko dnes najdete novější vůz bez palubního počítače, dálkového ovládání nebo svazků kabeláže. V autech je spousta elektroniky a nedokážeme si bez tohoto v dnešní moderní době auto představit. To samé se děje i na trhu s nemovitostmi.

 

Auto je v podstatě taky inteligentní. Umí omezit provoz motoru, pokud stojíte stejně jako dům umí snížit teplotu pokud nejste doma. Umí informovat uživatele pokud nastane porucha. Když z auta odcházíte, jedním tlačítkem umí vytáhnout okýnka, zabezpečí alarm vozu, vypne zapnuté rádio, sklopí zrcátka a tak dále. Pokud máte auto s nezávislým topením, umí interiér vytopit než se vrátíte ze svahu, aby jste měli komfort. U inteligentní elektroinstalace v domě je to jen v trochu větším měřítku.Budovy řídí inteligentní sběrnice stejně jako u automobilů, jen je všechno lépe přístupné, protože v autě není skříňová rozvodnice tak jako v domě, kde je přehledně vidět co je kam zapojeno. Zkuste se zamyslet nad tím, kolik času strávíte v autě a kolik doma. A pokud máte inteligentní vůz, proč mít dům z dob minulého tisíciletí? Pokud si myslíte, že se tyto systémy mohou hodně kazit, je to jako by jste si nechtěli koupit auto, protože je tam moc kabelů a není tedy spolehlivé.

 

V době, kdy se elektronika množí a přibývá stále více technologií je už v podstatě nutnost pořídit nějaký nadřazený systém, který všechny tyto technologie obsluhuje jednodušeji pro koncového uživatele. Myslete při realizaci dopředu! Až budete mít na stole v obývacím pokoji deset dálkových ovladačů, bude pozdě... Nicméně i toto lze dnes už řešit a dokážeme Vám pomoci.

 

 

Radim Křůpala

Kontaktní údaje

email:

telefon: +420 774 345 646

CZ | SK